The Book of Henry Henry'nin Kitabı

Sorun Bildir
7.3
Oy ortalaması: 7.3/10 - 3 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10
imdb puani 6.4/10
Kategori: Dram Gerilim Suç

Yapım: 2017 |

Yönetmen:

Oyuncular: , ,

Reyting: 9196

Bekar bir anne olan Susan Carpenter (Naomi Watts), alıngan arkadaşı Sheila ile birlikte bir restoranda garson olarak çalışmaktadır. Küçük oğlu Peter (Jacob Tremblay) 8 yaşında ve oyun çağındadır. Her şeyi ve herkesi kendi benzersiz bakış açısıyla gözeten ise 11 yaşındaki büyük oğlu Henry’dir (Jaeden Lieberher). Ona tapan küçük kardeşini sürekli koruyan ve sık sık kendinden şüphe eden annesinin en büyük destekçisi olan zeki Henry, ailede bir kuyrukluyıldız gibi parlamaktadır. Bir gün Susan, Henry’nin nazik sınıf arkadaşı ve yan komşuları olan Christina Sickleman (Maddie Ziegler) ve ailesinin tehlikeli bir sırra sahip olduğunu Henry’nin not defteri sayesinde keşfeder. Christina’nın üvey babası onu istismar etmektedir. Susan kızı kurtarabilmek için Henry’nin not defterine yazdığı talimatları izleyerek kendini çok büyük bir tehlikenin içine atar.

YORUM YAZIN (4)

  

 1. liya ziyaretçi

  güzel..naif bir film

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 2. evren ziyaretçi

  Filmi izlerken kafamda kurgusu ve genel akışı ile ilgili soru işareti vardı. Ancak izledikçe ne kadar doğru karar verdiğimi anladım. Uzun süredir bu kadar başarılı bir film izlememiştim. Kendimi gerçekten iyi hissettirdi. Şayet siz de monotonluktan ve filmlerin alışılagelmiş bayalığından bıktıysanız, bu film tam size göre. Hiç pişman olmayacaksınız, hatta kendi hayatınızı dahi sorgulayacaksınız. İyi seyirler dilerim.

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 3. Zeynep Berk ziyaretçi

  Daha önce hiç yorum yazmadım. Bu film bana çok dokundu. Sanırım benim de 2 oğlum olduğundan. Oyunculuk çok iyi. Özellikle küçük sıpanın performansı muhteşem 🙂 İzlemenizi öneririm.

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 4. turgut ezgu ziyaretçi

  Sen benim en iyi yanımdın”
  Filmden bir replik çok derinden etkilediği için bu cümle ile başladım. Bir anne ölmekte olan oğluna söylüyordu bu cümleyi…Çok ama çok sarsıcıydı…
  Bu film için dram-gerilim-suç türleri yakıştırılmış ama ben hepsinden çok duygu gördüm.
  Bir Hollywood filminden beklemediğim kadar fazlaydı bu duygular.
  Sıradışı bir hikayeye sahip özellikle küçük oyuncular nefis oynamışlar sadece onlar için bile izlenmeli…

  Beğenme: 0 Beğen: 0