What the Health Sağlık Komplosu

Sorun Bildir
10.0
Oy ortalaması: 10.0/10 - 7 kullanıcı
Senin Oyun: - / 10
imdb puani 8.6/10
Kategori: Belgesel

Yapım: 2017 |

Yönetmen: ,

Oyuncular: , ,

Reyting: 31575

Muhteşem bir keşif yolculuğuna giren film yapımcısı, zamanımızdaki en büyük sağlık sırrını ortaya çıkarıyor ve bu bilgiyi alan sanayi, hükümet, ilaç ve sağlık kuruluşları arasındaki gizli anlaşmayı inceliyor.

YORUM YAZIN (45)

  

 1. Yog yog yog ziyaretçi

  eksisozluk.com/what-the-health–5393267

  Bana niyeyse saçma geldi , işlenmiş et ürünleri kansorejen yaparda , doğal yetiştirilen bir hayvanın etide sizi öldürür nedir ? Resmen that sugar film’in karşısında şeker firmaları birleşip , dur bi film yapalım demişler gibi.

  Mesela uçakların düştüğü sahneler var , açık kalp ameleyatı sahnesi var. Kısaca düzgün argumanlar ile kendilerini destekleyemeyip , sıkmışlar ölüm korkusunu he yavrum he.

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 2. @ceeen Yeni Üye

  arkadaş adamlar bin tane somut delil sunmuş, – et ile beslenen ayılar ve bitki ile beslenen gorillerin maymunların fizyolokij anatomik farklılıkları, – fakir oldukları için et ve süt ürünlerini çok tüketemeyen afrika ülkelerindeki diyabet azlığının , diğer durumları daha iyi olup bunları tüketebilen hatta haddinden fazla tüketen belkide diğer avrupa ve amerikadaki ülkelerdeki diyabet problemi, – yapılan diğer bilimsel araştırmaların haklı çıkmasından dolayı insanları uyarmak isteyen insanların gördükleri kötü muameler, haklı olduğunuz kısım belki ne kadar yememiz yada az yememiz konusunda uyarma yapmamış olmaları olabilir ama belgesel her gün şundan şu kadar bundan bu kadarla ilgili değilki, sonuna kadar da izlemediğiniz belli adam diyorki biliyorum ki biraz et yemek benim sağlığımı kötü etkilemeyecek ama bu bozuk düzene yardımcı olmaktansa yememeyi tercih ediyorum diyor. en bariz örnek ise maymunun beslenme şekli, insana her yönüyle benzeyen nadide bir hayvan % 97 bitki % 3 böcek ( yani et ) ile besleniyor, sen deki hala herşeyden azar azar bla bla sağlıklı beslenmek yeterli bence falan filan izlemişiniz ama nerenizle izlemişiniz.

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 3. hulya ziyaretçi

  osteoartritli abla o zamana dek yiye yiye fil gibi olmuş. kilo eklemlerini mahvetmiş. osteoartrit diyetle iyileşmiş sonra öylemi 🙂

  en sağlıklı besini bile olması gerekenden daha sık ve daha fazla tüketirsen zarar verir. nedense belgeselde öğün azaltımı pek duymadım. yumurta zararlı denilince de belgeselin gözümde hiçbir inandırıcılığı kalmadı.
  en iyi beslenme şekli organik beslenmek, öğün sayısını azaltmak doymadan sofradan kalkmak ve hareketsiz kalmamaktır.

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 4. baris ziyaretçi

  Bu filmin sponsorlarını arattığınızda karşınıza dünya veganlar cemiyeti çıkıyor şaşırdık mı hayır.
  Ayrıca hayvansal yağ öldürürken, fındık yağı içinizde kelebeklere dönüşüyor. Şaka bi yana zirai ilaçlar ve genetiği modifikasyona uğratılmış tarım ürünlerinden hiç bahsedilmemiş olması belgeseli oldukça yanlı tutum sergilediğini gözler önüne sererek inandırıcılığını oldukça azaltmıştır.

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 5. cns ziyaretçi

  Önemli olan uzun yaşamak değil, güzel yaşamak. İstediğinizi yiyerek hayatın tadına vararak yaşayın. Ne de olsa kime sorsanız her şeyin zararı var…

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 6. Ahmet ziyaretçi

  Gıda, ilaç endüstrisinde milyarlarca dolar döndüğü gerçektir. Belgeselde şekeri küçümsemişler, pek çok hastalığın altında şeker var, yediğimiz sebzelerde dahil şeker var.. İnsan 1 kg şeker mi yerse daha çok kilo alır yoksa 1 kg et yerse mi? Sağlık açısından hangisi daha zararlı? Şeker dediğinizi duyar gibiyim.. Belgesel biraz çarpıtılmış lakin izleyince aklıma Canan Karatay hoca geldi.. Ekmek, şekerin yanında işlenmiş et, yağlar ve pakete girmiş her şeyden uzak durun diye bangır bangır televizyon kanallarında yıllarca bağırıyor. Karatay et yiyin diyor lakin özellikle “serbest gezen tavuk” diye altını boşuna çizmiyor. Vegandı şuydu buydu bilmem en iyisi doğal ve sağlıklı beslenme..

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 7. dr.us ziyaretçi

  vegan diyet sağlıklıdır doğrudur ancak 2 haftalık diyetle ileri osteoartritin iyileşmesi gibi fazladan abartı öğeler barındırması kötü olmuş.

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 8. hekim ziyaretçi

  kardeş başındaki şirketler ve dernekler arasındaki ilişki doğru, tamam hayvansal ürünler de gerek kolesterol yapmasıyla gerek kötü şartlarda yetiştirilmeleriyle zararlı da tiroid kanserini sadece beslenmeyle yok etmek nedir artrit hastası kadının 2 haftada rahatça yürümesi,30 gün içinde kalp krizi geçirmesi gereken birinin 2 haftalık vegan diyetle kalp krizi tehditini savuşturması falan yalan ve imkansız o zaman bize gelen herkese 2 kilo havuç yazalım da millet iyileşsin.milleti oyalamayın bunlarla gardaş dengeli ve düzenli beslenin bakın keyfinize

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 9. sevdekabal ziyaretçi

  valla ben odtü den falan mezun olmadımda ben ne yiyeceğimi bilemedim şuan kafa karışık biz sadece sumu içelim napalım

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 10. can hülagü ziyaretçi

  Arkadaşlar bırakın bu vegan propagandalarını. Dengeli, doğal ve sağlıklı bir beslenme yapabilceğiniz en iyi şeydir. Evrimsel süreçte nasıl geliştiysek öyle beslenmek en doğrusudur. Hala doğada yaşıyor olsaydık et, süt, bitki gibi karışık ve aslında mecburen dengeli bir beslenme izlicektik. Yani önemli olan ne yediğin değil ne kadar yediğin. Vegan gibi hiç hayvansal ürün kullanmamak da doğru değil amerikalılar gibi delilerce et tüketmek de. Dediğim gibi binlerce yıldır vahşi doğada nasıl besleniyorduysak öyle beslenmemiz gerekir çünkü buna göre evrimleşmişizdir

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 11. buğra kundakçı ziyaretçi

  Çok taraflı , bilimsellikten uzak, belgeseli hazırlayanın düşüncesine göre yontulmuş değersiz bir belgesel.

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 12. hayati canaç ziyaretçi

  ha**ktirin lan,onu yeme bunu içme.iyi de ne yiyip içeceğiz onu bileniniz varmı. Alalım bi inek, iki koyun,beşte tavuk vuralım kendimizi dağlara bayırlara,orda da ayılar kurtlar var lan.! Yemiş millet kafayı az yaşarsın çok yaşarsın sonu ölüm,tırsmayın yaşamanıza bakın.Milletin üçkuruşluk aklı kalmış onu da bu manyaklar alacak.

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 13. Erin Cartman ziyaretçi

  Dedikleri şeylere fazlasıyla hak verdim, sadece bu belgesel ile kalmayıp kendimde bir şeyler araştırdım. Maalesef nüfus gittikçe çoğalıyor ve hepcil olan insan ırkını beslemek zorundayız. Bu yüzden seri üretim başlıyor Türkiye’de dakikada kesilen tavuk sayısı 15, büyük baş hayvan sayısı ise 5. Bu da gerektiriyor ki hayvanı normalmiş gibi besili, dolgulu ve sağlıklı göstermek zorundalar. Tavuk sektöründe çalışan bir arkadaşımdanda yardım alarak tavuğun yumurtadan-kesim anına kadar kullanılan ilaçların bir yılda yedi kilo olarak biriken katkı maddelerine eşit olduğunu rahatça söyleyebilirim. Yani havası toprağı kirlenmemiş sıfırdan bir kıta ya da gezegen bulursanız orada istediğiniz ürünü yetiştirebilirsiniz. Bir haftadır vegan beslenme tarzını deniyorum, endometriozis hastasıyım, hastalığıma en zarar veren şeylerden biri de süt ürünleriydi, beslenmeme dikkat ediyorum. Vital değerlerimde sorun yaşarsam buraya edit olarak eklerim.

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 14. özlem ziyaretçi

  öncelikle veganlık sadece bir diyet değil diğer canlılara karşı göstermek zorunda olduğumuz saygıdır, sevgidir, merhamettir, bu belgeselin nerede çekildiği önemli değil, ilaç sektörünü, et ve süt endüstrisini zaten biliyoruz ama görmedim, duymadım, bilmiyorum, inanmıyorum demek daha kolay.. 30 yıldır veganım, sporcuyum, fitness antrenörüyüm, yaşım 48, birisi çıkıp neden hastalanmadığımı, dışarıdan destek almadığım halde o kasları nasıl yaptığımı açıklasın, kimisi protein, kimisi din, kimisi lezzet diye tutturuyor ama diğer canlıların çektiği acıları umursayan yok, ne dersiniz zamanı gelmedi mi?

  Beğenme: 0 Beğen: 0
  • güldürdün ziyaretçi

   ismail sesli güldüm yorumuna 😀

   Beğenme: 0 Beğen: 0
  • gayınoğlan ziyaretçi

   ismail allah seni top etsin.

   Beğenme: 0 Beğen: 0
  • İsmail Biricik ziyaretçi

   Özlem hanım yazdığınız cümle kendinizle çelişiyor.Veganım diyorsunuz ve veganlığın başka canlılara gösterilen saygı olduğunu dile getiriyorsunuz.Şimdi ben size soruyorum.Bitkiler de canlı değil midir?Şimdi diyeceksiniz hisleri yok ve acı çekmiyorlar.Nereden biliyorsunuz?

   Beğenme: 0 Beğen: 0
 15. Hakan Öztürk ziyaretçi

  Hem bir doktor hem de ilaç endustrisine/kapitalizme karşı bir birey olarak filmi dikkatlice izledim. Film hakkında ağırlıklı olumlu bazı kısımlarında ise olumsuz izlenimlere sahip oldum. Bunları toparlayacak olursam
  Olumlu yanlar
  İlaç endustrisi ve sağlık dernekleri arasındaki ilişki
  Büyük gıda şirketleri ve sağlık dernekleri arasındaki ilişki
  İlaç endustrisi ve gıda şirketleri ile hükümetler arasındaki ilişki
  İşlenmiş fabrikasyon kırmızı etin zararları
  Beyaz et sanayisinin masum olmaması
  İşlenmiş kırmızı etin nasıl aterosklerotik sürece katkıda bulunduğu

  Olumsuz Yanlar
  Bir şey fazlasıyla eleştirilirken aksinin abartı bir şekilde övülmesi
  Filmin finanse edilmesini sağlayan TrueNorth Health Company’nin doktorlarının birer büyük bilim adamı gibi film içerisinde tek taraflı görüşlerine yer verilmesi( http://www.healthpromoting.com)
  Yürüyemeyen ve artriti olan kadının bitkisel beslenmeden kısa süre sonra yürümesi 🙂
  Bitkisel beslenmenin hiçbir dezavantajı yokmuş gibi sunulması. Oysaki gdo’lu tarımın ve tarımsal ilaç maruziyetinin günümüzde kansere yol açan önemli bir etken olduğu bilinmektedir. Gdo’lu tohum üretiminin önemli kaynağı İsrail olması, filmin bitkisel beslenmeye tek taraflı olarak yönlendirmesi ve de filmin finansör şirketinin sahibi muhtemel Yahudi Dr.Alan Goldhamer olması düşünüldüğünde şüphe uyandırmaktadır.
  SONUÇ: Olumlu ve olumsuz yanlara sahip olan ufuk açıcı bir yapımdır. Ancak kusursuzlaştırmayınız ve de şüphe ile izleyiniz

  Beğenme: -1 Beğen: 2
  • dr.us ziyaretçi

   kesinlikle katılıyorum.

   Beğenme: 0 Beğen: 0
 16. Başar Demirsoy ziyaretçi

  ODTÜ’de okumuş bir biyolog ve eski bir vegan olarak konuşuyorum: Bu tarz belgesellerin çoğu tek taraflı vegan aktivistler tarafından hazırlanıyor. Haklı oldukları şeyler yok mu, var. Özellikle işlenmiş et ürünleri ve süt hakkında verdikleri bilgi doğru. Kısaca iki ya da üç günde birden ne fazla ne de az et ürünü tüketmeyin ve dengeli beslenin. İşlenmiş şekerden olabildiğince uzak durun; ki buna ekmek de dahil. Taze sebze ve meyve tüketin, meyve suyunu filan boşverin. Bunun dışında gerçekten bilgi edinmek isterseniz yapılan bu belgeseller için sonuçları pubmed gibi kaynaklardan araştırın. Brokoli de dahil her yiyeceğin hem yararlı hem zararlı yönleri var, dolayısıyla diyetinizi kendinize göre ayarlayın.

  Beğenme: 0 Beğen: 3
  • ODTÜ'den başka bir biyolog ziyaretçi

   Hocam merhabalar,

   Ben de ODTÜ’de okumuş başka bir biyolog olarak yorumunuzu faydalı bulmakla birlikte; günümüzde “fabrika şartlarında” yetiştirilen hayvanların Türkiye’de bile çok kötü yetiştirildiği- kesildiği ve IGF-1 gibi hormonlarla doldurulduğu için tehlikeli olduğunu eklemek isterim. Belgeselin kaynağına bakmak lazım ama verdikleri mesajlar kesinlikle yalan veya yanlış değil. Dengeli beslenmek önemli olmakla birlikte; hem bir biyoloji öğrencisi hem de uzun zamandır vegan beslenen bir insan olarak, vegan/vejetaryen ve türevlerinin sağlığa kötü geldiğiyle ilgili araştırmaya denk gelmek çok zor. Denk geldiklerimizin sponsorlarını araştırdığımızda da bu belgesel için ne diyorsanız diğer taraftakilerin de neler yaptığını, ne kadar ileri gidebildiklerini görebiliyoruz.

   Beğenme: 0 Beğen: 0
 17. kungfu ismail ziyaretçi

  Amerikada son yıllarda çıkan yemek belgesellerinin tamamının yaptığı şey bir sektörü tamamen savunup suçu diğer sektörlere atmak. Gerçekten objektif biri şey arıyorsanız ingilizlerin yaptıklarını öneririm, bu tarz kolpalıklar zaman kaybı.

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 18. Napacan Ki ziyaretçi

  Kasıtlı karalama ve çocukça yorumları boşverin…Süper bir belgesel…Tabiki bilimselliğini biraz araştırmak gerekir….Anlatılanlar tam doğru ise dünyada gıda sanayii yeniden dizayn edilir..Özellikle yaşı 30un üzerinde olanlar izlesin.

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 19. Sezgin T. ziyaretçi

  Süte zararlı diyen bir film bomboş bir yapım izlemeyin bile yarıda bıraktım

  Beğenme: 0 Beğen: 1
 20. deniz k ziyaretçi

  olum kurban bayramı geliyor lan pirzolalar , kavurmalar , ciğerler ……. kurbandan sonra başlarız bitkisel diyete 😀

  Beğenme: -1 Beğen: 0
 21. abdurrahman yılmaz ziyaretçi

  klasik türk tipi komplo teorileri üretmeden önce Dr. ratner ve sponsorlarla ilgili bölümü araştırmanızı öneririm; röportajdaki kişi gerçekten amerikan diybet derneği başkanı ve tavrı( sorulardan kaçması, gergin hali vs.) sanırım sizide şaşırtmıştır. ayrıca sponsorlarıda araştırınca hepsinin doğru olduğunu göreceksiniz

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 22. CrowKing ziyaretçi

  Kafayı yemiş bu Amerikan milleti. Şekerin vücuda yaptığının çok daha fazlasını yağın yaptığını nasıl söyleyebilirler? Belgesel değil kandırmaca. Et ve işlenmiş et ürünlerinin zaten birer bomba olduğu biliniyor.Onların içindeki yağdan da bahsetmiyorum ben. Bu memlekette sadeyağ denilen bir güzellik var. Hintli ona Ghee diyor. Ayurvedada ilaç niyetine kullanılıyor. Ne kadar eski o kadar değerli. Isıtıp gözüne akıt güzünü bile dinlendirip iyileştiriyor. Eklemleri yağlıyor, eklem ağrısı kalmıyor. Asıl baklavanın hammaddesi. Antepliye sorsan anlatır sana. Şeker zararsızmış. Pöh. Şeker bal pekmez bunlar adamı bozar, mayıştırır. Şeker kısırdöngüsünü kıran yegane şey, acı kahvedir. Şekeri bırakmak çok zordur. 1.5 senede ancak bırakabiliyorsunuz. 1 molekül tuz, (sole tuzu, rafine pisliği değil) 1 molekül su tutar. 1 Molekül şeker ise 160 molekül su tutar. Çevrenizde gördüğünüz şişman “hımbıllar” (haraket etmeye zorsunanlar) hep şeker şişmanı. Bu teknik bir eleştiri olmaktan çok içerik eleştirisi oldu, kusura bakmayın. Çok uğraştığım bir konuydu, onun için kafanızı şişirdim.Sağlıcakla kalın.

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 23. maximars ziyaretçi

  Ne yiyelim güzel kardeşim? bok mu yiyelim? her şeye tü kaka zararlı dediniz ne kaldı geriye? süt zararlı, peynir zararlı, et zararlı, meyve ve sebze zararlı ne yiyek gurban biz?

  Beğenme: -1 Beğen: 0
 24. Ertekin ziyaretçi

  İşlenmiş, arttırılmış şekerl aklamaya kakalamaya çalışan bir propaganda filmi. Endüstriyel etin zararlı olduğunu herkes biliyor söylüyor. Burada doğal et ve süt ürünlerini sunamayan endüstri satış yapabilmek, en azından daha az öldürücü olan doğal işlenmiş şekeri satabilmek için bir propaganda yapmış. İnsan doğal beslenebildiğinde bir problem yok fakat kapitalist sömürü sisteminde bu nüfusu doğal gıdalarla besleme ihtimaliniz şimdilik yok. Mesele bu.

  Beğenme: 0 Beğen: 1
 25. Deniz Delidolu ziyaretçi

  Kuşkulu yanlarını bir kenara bırakırsak, hadi filmdeki görüntülerde fazla dramatize edilmiş kardeşim diye feveyanlarda da bulunalım. O kesilen hayvanları, sömürülen hayvanları geri getirir mi? Hele bir de hiç sağlıklı bir yolu bile olmazken! Bakteri – İltihap ve Etten geçen birçok hastalığı teşhiş etmelerine rağmen, sütteki, peynirdeki bu kadar zararı bilmelerine rağmen yasaklayamıyorlar. Çünkü büyük rantlar dönüyor.

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 26. john beaber ziyaretçi

  Avrupa’da ve hatta Amerika’ da insanların bilinçlenmesi sayesinde şeker tüketimi oldukça düştü. Artık kimse o çöp şeyleri yemiyor. Lobiciler toplandılar ve bu işi nasıl çözeceklerini konuştular. Sonuç bu film ve bu filme benzer akımlar.
  Bu yaptıklarını daha önce şeker ve yağ kavgasında da yapmışlardı. Şekerin de kullandıkları trans yağlarında hasta ettiğini biliyorlardı. Bir seçim yaptılar. Şekeri çıkardıkları zaman neredeyse hiç bir ürün üretemezleri. Onlarda menfaatlerini korumak için yağı suçladılar. Çünkü yağın muadili vardı. Şeker.
  Dikkat ederseniz filmde iyileşen insanlar falan hep oyuncu. Sahteliği izlerken fark ediyorsunuz. Amaç şekeri aklamak ve ya en azından kafayı karıştırmak. Bu şöyle bir takdiktir. Her kafadan bir ses çıktığı zaman insanlar hangisini yapacakları konusunda şaşırır ve ee hiç birini yapmıyorum der normal şekilde devam eder. Düzen bozulmaz.Amaçları bu. Düzen bozulmasın ve para kazansınlar. O yüzden insanlara çelişkili bilgiler vererek onları bıktıralım diyorlar. Yapılacak şey çok basit arkadaşlar. Şu zararlı bu zararlı diye sürekli değişik fikir atabilirler ortaya.
  Sağlığını önemseyen biri şekerden ve paketli her türlü gıdadan uzak dursun. İşlenmiş etlerden de. Bu filmde işlenmiş etlerin sağlığı bozduğu doğru vurgulanmış ama bu doğruyu başka bir yanlışı kakalamak için söylemişler.Şeker
  Konuyla ilgili gerçek bir belgesel isteyenler için “That Sugar Film” öneririm

  Beğenme: 0 Beğen: 1
  • @FilmSever Yeni Üye

   çok güzel özetlemişsin videoyu ?? ????

   Beğenme: -1 Beğen: 0
 27. stressed OUT ziyaretçi

  spor yapın bol sebze yiyin stresden uzak durun dicemde dogru ya siz turkiyedasiniz 😀

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 28. Veritas ziyaretçi

  27:38’de iron deficiency anemia : demir eksikliği anemisi olarak çevrilmeli. Araya virgül koyulmamalı

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 29. şakir ziyaretçi

  Filmi beğendim. Fabrikasyon ete ve adı zikredilmemiş olmasına rağmen mısır glikoz şurubuna karşı doğal pancar şekerini savunan şeker lobisinin ürettiği bir film diyeceğim. 😀 Herşeyin azı karar çoğu zarar ama bitkisel beslenme daha yararlı gibi geliyor. Akşama semizotu kapaması var, bekleriz efendim. 🙂

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 30. murat ayduran ziyaretçi

  okullarda ders olarak gösterilmeli!!

  Beğenme: -1 Beğen: 0
 31. he-who ziyaretçi

  Tamamiyle USA yı ilğilendiren bir durum.Arkadaşlar bu arada şunu belirtmekde fayda var USA daki işlenmiş et faktörüyle bizdeki çok başka.Örnek vermek gerekirse.

  ÖRNEĞİN: Hani bu MC DONALDS veya BURGER KİNG reklamlarındaki burger boyutuyla gerçekde ki boyutları arasında.O reklam da görmüş olduğunuz.Burgerler sadece USA için özel üretimdir.Bizdekiler ise USA daki çocuk menüsü boyutuna eşittir.

  bu reme dikkatli bakınız.

  https://store.donanimhaber.com/28/55/a7/2855a7fc9fe950c0c64c20a7db319bce.jpg

  Beğenme: 0 Beğen: 0
  • Veritas ziyaretçi

   nasıl farklı? burda bahsedilen sadece işlenmiş gıdalar değil aynı zamanda çiftliklerde yetiştirilen hayvanlar. İnek ve tavuk çiftlikleri birebir aynı şekilde bizde de. Antibiyotikler, ilaçlar, tavuklara tuz basma ülkemizde de mevcut. Balıklardaki civa birikmesi burda da var. Amerikadan bir farkı yok ülkemizin, çünkü rol modeli amerika olan bir ülkeyiz sonuçta.

   Beğenme: 0 Beğen: 0
 32. sibel ziyaretçi

  e biz ne yiyeceğiz şimdi?

  Beğenme: 0 Beğen: 0
  • Deniz Delidolu ziyaretçi

   Baklagiller, Yeşil Sebzeler, Diğer Sebzeler, Meyveler, Meyve Suları gibi birçok alternatif var. Ciddi anlamda faydaları var. Zararını hiç görmedim.

   Beğenme: 0 Beğen: 0
 33. Mehmet ziyaretçi

  Dr Robert Ratner (Amerikan Diyabet Kurumu Görevlisi) tam bir budistmiş. Herşeyin akılda olduğunu savunuyor :DD Eğer bir yolun (hayvansal ve ya bitkisel diyet) iyileştireceğine inanıyorsan, iyileşirsin inancı. Hmmmm olum sen bilimadamısın lan. Orası amerika, imam hatipten (gerçi orda kilise oluyor) mezun olanı sizin orada da tübitak a görevli olarak mı atıyorlar.

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 34. Ahmet Sezgin ziyaretçi

  Çok ilginç ama bunu çekenler Amerika’lılar …. En az güvenilecek insanlar ….. Kimbilir… Az ilaç fikrine katlıyorum ama bence her şeyi yiyin …. Az yiyin … Mevsiminde yiyin …. İnsanlar bu kadar sağlıksız besleniyorsa nasıl oluyorda ortalama yaşam süresi 30-40 yıldan 100 yıl içinde 70-80e çıktı 🙂

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 35. @byuksel92 Yeni Üye

  Mükemmel.

  Beğenme: -1 Beğen: 0
 36. izleyici ziyaretçi

  Editör, sayfa hata veriyor “File could not be played” . Lütfen bakabilir misiniz, teşekkürler.

  Beğenme: 0 Beğen: 0
 37. rehaturel ziyaretçi

  Fazla mı şüpheci davranıyorum bilemiyorum ama, bu tarz bir şey her izlediğimde yine kimler ne iş çeviriyor diye düşünüyorum. Belgeselin bir yerinde doktor diyor ki; şeker diyabet yapmaz, karbonhidrat diyabet yapmaz, bir çok kişi ya sigara hiç içmedi ya da bıraktı; diyabeti yapan işlenmiş ettir. Şimdi buna gülsem mi, iki doğrunun arasına bir yanlış sokuşturmuşlar diye kızsam mı…

  Beğenme: 0 Beğen: 0